loading

Odzimovanie bazéna

Kedy a ako odzimovať bazén? Optimálny čas na odzimovanie bazéna spoznáte podľa toho, aká je teplota vody v bazéne. Ak je jej hodnota vyššia ako 10°C, môžete začať. Výrobcovia samočistiacich keramických bazénov odporúčajú určite nečakať až do teplej jari. Pri teplote vody nad 15°C sa totiž začnú vo vode množiť riasy a tým sa odzimovanie a čistenie bazéna predraží. Pri bazénoch, ktoré nepoužívajú aické meranie a dávkovanie chlóru alebo PH je možné začať s odzimovaním aj pri teplote nižšej ako 10°C.

Ako na odzimovanie bazéna?

Počas zimného obdobia sa v bazéne necháva voda pod úroveň trysiek a skimmera. Býva často znečistená či už napadaným lístím, konármi alebo inými organickými nečistotami. Je nutné začať s umytím stien bazéna čistiacim prípravkom s hubkou prípadne vystriekaním vapkou. Nečistoty z vody je potrebné vybrať sieťkou. Pri úkone úplného vypustenia bazéna treba dať veľký pozor, aby nedošlo k poškodeniu vplyvom spodnej vody.odzimovanie bazéna

Po mechanickom vyčistením bazéna nasleduje príprava technológie. Je potrebné si skontrolovať všetky tesnenia, hadice a zapojiť filtráciu, dávkovanie chlóru, ohrev vody, teda všetko príslušenstvo. V prípade, ak nezistíte žiadnu chybu ani poškodenie, môžete technológiu spustiť do prevádzky tak, ako ste boli zvyknutí. Voda by za deň mala prejsť filtráciou až dvakrát. Odborníci odporúčajú vymeniť piesok v pieskovej filtrácii približne každé 3 až 4 roky. Pretože vplyvom času sa zrnká piesku postupne obrusujú a strácajú tým svoje čistiace vlastnosti. V dôsledku toho sa potom voda dostatočne nefiltruje a je potrebné použiť viac chémie.

Ďalším krokom pri odzimovaní bazéna je napustenie bazéna vodou a jej ošetrenie tzv. šokovým (primárnym) chlórom. Kvalitné bazény poskytuje aj spoločnosť Delfino. Ten na začiatku ešte mimo kúpacej sezóny vyčistí vodu od mikroorganizmov. Následne nato je nutné upraviť tvrdosť vody. Približne jeden týždeň od napustenia bazéna je potrebné PH vody upraviť na hodnotu medzi 7,2 až 7,6. Odborníci odporúčajú použiť na napustenie bazéna vodu z mestského vodovodu, keďže jej zloženie a parametre spĺňajú potrebné hodnoty. Dokážete tým ušetriť náklady na jej úpravu.

Cenová ponuka
close slider

Telefón: +421 948 026 460
Náš email: delfino@delfino.sk

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Vaše tel. číslo (povinné)

Predmet

Vaša správa