loading

Typy bazénov

V súčasnosti sú na trhu rôzne typy bazénov. Bazény sa v súčasnosti vyrábajú z rôznych materiálov, od tých najlacnejších nadzemných, cez betónové, keramické, plastové, laminátové, keramické až po tie najdrahšie nerezové.

Typy bazénov

Bazény keramické

Keramické bazény Compass predstavujú ideálnu voľbu pre tých najnáročnejších.typy bazénov - keramický bazén Ide o dokonalý dizajn s dokonalými vlastnosťami, bez nutnosti stavebných úprav. Materiál je maximálne odolný a kvalitný. Povrchová úprava bazéna sa ponúka v mnohých farebných prevedeniach s trblietavými a farebnými čiastočkami. Dizajn keramických bazénov ďaleko prevyšuje ostatné typy, ich povrch je hladký bez akýchkoľvek škár či špár, takže aj čistenie a udržiavanie je jednoduchšie.

Montáž a osadenie prebieha jednoducho, bazén sa dovezie vcelku, a nie sú nutné žiadne betónové základy, len lôžko zo štrku.

Bazény betónové

Betónové bazény sú náročné na stavebnú prípravu, ktorej súčasťou je realizácia výkopu, stavba základovej dosky a stien bazéna. Jedná sa o zložitú prípravu tak, ako pri stavbe domu. Betón ako materiál je nevyhovujúci pre konečnú úpravu bazéna, preto je nutné ho niečim obložiť. Najčastejšie sú to keramické obklady, mozaiky, prípadne poťahy z rôznych materiálov ako je napríklad plast.

Výhodou betónových bazénov je, že si ich viete navrhnúť podľa seba, môžete si zvoliť rôzny tvar, ľubovoľnú hĺbku, veľkosť a podobne.

Nevýhodou je zdĺhavý proces stavby bazéna. Okrem toho častokrát vznikajú rôzne praskliny či iné chyby na betóne a to má za následok poškodenie obkladov a ich postupné opadávanie. V špárach medzi obkladmi sa tvoria rôzne riasy či plesne, je nutné ich častejšie čistenie, prípadne používanie silnejšej chémie.

Bazény plastové

Plastové bazény patria do kategórie najlacnejších, avšak aj pri nich sú nutné stavebné úpravy ako príprava základov a stien. Limitovaní ste aj farbami a tvarmi bazénov. A čo sa týka dizajnu a celkového vzhľadu konečného produktu, nie je to alternatíva pre náročných.

Bazény laminátové

Laminátové bazény sú vhodnou voľbou pre náročnejších zákazníkov a hlavne pre tých, ktorí si chcú ušetriť čas a peniaze stavebnou prípravou. Bazény sa zhotovujú u výrobcu, ide o postupné vrstvenie materiálov natieraním, alebo striekaním. Po dokonalom vytvrdnutí sa bazén z formy vyberie a ako celok dovezie zákazníkovi. Nevzniká tu nutnosť prípravy betónových stien, iba základovej dosky. Pri osádzaní bazéna sa boky zaisťujú a prisýpajú zvhčeným betónom.

 

Pri výbere druhu bazéna je vhodné riadiť sa heslom: „Bazén má slúžiť nám a nie my jemu“.

Cenová ponuka
close slider

Telefón: +421 948 026 460
Náš email: delfino@delfino.sk

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Vaše tel. číslo (povinné)

Predmet

Vaša správa